آزمون‌های مهندسی معماری-نظارت

آزمون‌های مهندسی معماری-نظارت

آزمون ورود به حرفه مهندسان، آزمون تستی است و داوطلبان باید در کنار مطالعه مباحث، سؤالات آزمون‌های گذشته را مورد بررسی قرار دهند، تا با نوع سؤالات، بخش‌های مهم کتاب و روش مطالعه درست آشنا شده و با تمرین و حل آنها خود را آماده آزمون کنند. از طرفی منابع مهندسی همواره در حال بروزرسانی و ویرایش مطابق با آخرین استانداردهای جهانی و علم روز هستند. لذا داوطلبان می‌بایست سؤالات دوره‌های قبل را با توجه به ویرایش جدید حل کنند. ما در این مجموعه با در نظر گرفتن این موارد و تطبیق سؤالات سنوات گذشته با ویرایش‌های جدیدِ منابع و اصلاح صورت و گزینه‌های سؤال امکان استفاده از این سؤالات را فراهم کردیم.

کتاب پیش رو با عنوان «پاسخ تشریحی آزمون‌های مهندسی معماری-نظارت به تفکیک مباحث» جهت آشنایی و آمادگی داوطلبان برای آزمون نظام مهندسی معماری است. در این کتاب سؤالات و پاسخ تشریحی حدود 12 دوره اخیر از آزمون‌های نظام مهندسی در گرایش معماری-اجرا به تفکیک منابع قرار گرفته شده‌اند مه شامل حدود 620 تست است. این پاسخ‌ها شامل مباحث 22 گانه مقررات ملی ساختمان (جز مبحث 1 و 6 که از منابع معماری نمی‌باشند)، کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، کتاب راهنمای جوش و اتصالات جوشی در ساختمان‌های فولادی و سؤالات منابع متفرقه می‌باشد. همچنین در انتهای کتاب انواع دسته‌بندی‌های مختلف برای گروه‌های مختلف ساختمانی قرار گرفته‌اند.

از مزایای این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 تفکیک شدن سؤالات طبق منابع
 پاسخ کاملاً تشریحی و تحلیل سؤالات مبهم
 تطبیق سؤالات با آخرین ویرایش منابع
 درج پاسخ سؤالات منابع متفرقه به صورت تشریحی
 به همراه جداول مهم، مربوط به انواع گروه‌های ساختمانی

از آنجا که سؤال اکثر داوطلبان در مورد انتخاب منابع مناسب، روش صحیح مطالعه و تست زدن می‌باشد در بخش ابتدایی کتاب سعی کردیم تمامی موارد را بیان کنیم. بر خلاف سایر آزمون‌ها، با توجه به اینکه آزمون نظام مهندسی به صورت جزوه باز است، قبولی در آن نیازمند داشتن برنامه مطالعاتی منسجم و استفاده از ابزار و تکنیک‌های مناسب می‌باشد که توضیحاتی را در این باب نیز در کتاب درج کردیم.

به عنوان کسی که خودتان را برای آزمون مهندسی آماده می کنید، می دانید که تنها راه تسلط بر منابع تست زدن همراه با مطالعه منابع هست. یعنی داوطلب باید پس از اتمام مطالعه یک مبحث شروع به تست زدن آن کند. طبیعتاً بهترین منبع برای تمرین و تسلط بر منابع، تست های سنوات گذشته آزمون های نظام مهندسی هست. کتابی که تمام تست های طرح شده از آن منبع را برای شما تفکیک کرده باشد. با این کار شما تمامی تست های طرح شده از آن منبع یا مبحث را در یکجا می بینید و درک درستی از اهمیت آن مبحث، بخشهای مهم و نحوه صحیح مطالعه آن خواهید داشت. بعد از پایان یک مبحث متوجه خواهید شد چه بخشهایی از آن مهمتر است و عملکردتان در مباحث بعدی بهتر خواهد بود. این مرحله را همین طور برای سایر مباحث انجام دهید.

همه چیز درباره چاپ کتاب

 خرید کتاب آزمون‌های مهندسی معماری-نظارت از طریق شماره تماس زیر

09030208481

اطلاعات بیشتر در سایت  https://memar98.com

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *