چاپ کتاب با هزینه های زیر یک میلیون تومان

تبدیل پایان نامه به کتاب

هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب یک فرآیند چالش‌برانگیز است که نیازمند تلاش، صبر و انگیزه می‌باشد. در این روند، نویسنده باید محتوای پایان نامه را تجزیه و تحلیل کرده و آن را به یک شکل جذاب و قابل فهم برای خوانندگان عمومی تبدیل کند. این فرآیند شامل بازنگری، بهبود و گسترش موضوعات، اضافه کردن مطالب جدید توسط نویسنده، تنظیم مجدد ساختار و نگارش مجدد تیترهای اصلی کتاب و فصول است. همچنین، نویسنده باید از فرآیند انتشار کتاب و بازاریابی آن نیز آگاهی کامل داشته باشد. انتشار پایان نامه به صورت کتاب نیازمند همکاری بانویسنده با ویراستاران، منتقدان و ناشران می باشد تا اولا یک کتاب با کیفیت چاپ شود و در ثانی کتاب چاپ شده به مخاطبان عرضه شده و آنان را جذب نماید.

 

 اگر تمایل دارید پایان نامه خود را در انتشارات گنجور به کتاب تبدیل کنید دقت داشته باشید که تبدیل پایان نامه به کتاب در انتشارات گنجور با همکاری نویسنده انجام می شود و  انتظار نگارش کتاب را نداشته باشید. مطالب کتاب برگرفته از پایان نامه ی شما خواهد بود و مطالب جدید به کتاب شما اضافه نمی شود پس ضعیف یا قوی بودن کتاب شما ربطی به انتشارات ندارد ما دقیقا از مطالب خودتان استفاده می کنیم فقط مطالب اضافه حذف می گردد . (البته در صورت تمایل می توانیم محققانی را به شما معرفی کنیم که در زمینه نگارش به شما کمک کنند).

پایان نامه هایی که به سبک کتابخانه ای نگارش شده اند نیاز به اضافه کردن مطالب ندارند اما در اکثر رشته ها باید یک فصل به پایان نامه اضافه شود و انتشارات گنجور در نگارش آن فصل فقط شما را راهنمایی می کند . البته این نکته را هم بگویم در بیشتر موسسات  برای پایان نامه هیچ استخراجی صورت نمی گیرد و به همان شکل پایان نامه چاپ می شود که این کار نیز اشتباه است

نشر گنجور

مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب

مراحل چاپ پایان نامه به صورت کتاب شامل فرآیندهای زیر می‌شود:

1. بررسی و تحلیل متن پایان نامه: قبل از انجام هر کاری فایل شما مورد بررسی قرار می‌گیرد که آیا می‌شود کتاب از آن استخراج کرد یا خیر؟
2. تبدیل فرمت پایان نامه به فرمت کتاب: اگر پایان نامه شما قابلیت تبدیل شدن به کتاب را داشته باشد در این مرحله فرمت از پایان نامه به کتاب تغیر پیدا خواهد کرد و مواردی که لازم است از پایان نامه حذف شود یا تغییر فصل بندی پایان نامه و … با همکاری نویسنده انجام خواهد شد.
3. بازبینی توسط نویسنده: بعد از تغییر فرمت، فایل برای نویسنده ارسال می گردد که بازبینی نهایی را انجام دهد و اگر چیزی مد نظر نویسنده می باشد به فایل اضافه یا از آن کم کند.
4. انتخاب اسم کتاب و گرفتن شابک: بعد از نهایی شدن تغیرات عنوان نهایی توسط نویسنده و با پیشنهاد ناشر انتخاب می‌شود و شابک به کتاب اختصاص داده می شود.
5. صفحه آرایی: در این مرحله صفحه آرایی پایان نامه که حالا دیگر در فرمت کتاب است انجام می شود.
6. اخذ مجوزهای لازم. بعد از انجام صفحه ارایی کتاب برای گرفتن فیپا و مجوز ارشاد ثبت خواهد شد.
7. طراحی جلد کتاب: بعد از صدور مجوز ارشاد طراحی جلد کتاب انجام می شود و مجوز آن هم گرفته می شود.
8. چاپ و صحافی: فایل کتاب و جلد نهایی به رویت نویسنده می رسد بعد از تایید فایل‌ها برای چاپ ارسال خواهد شد.
9. اعلام وصول: بعد از چاپ فیزیکی چند نسخه از کتاب برای گرفتن مجوز اعلام وصول به اداره ارشاد ارسال خواهد شد.
10. معرفی کتاب: پس از انجام چاپ فیزیکی معرفی کتاب در صفحات مجازی انتشارات، سایت و نشر الکترونیک معرفی خواهد شد.

همچنین، همکاری با ویراستاران و متخصصان مربوطه برای ارزیابی و بهبود محتوا و نگارش نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب

هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی مانند طول و محتوای پایان نامه (تعداد صفحات)، نوع ویرایش متن، طراحی گرافیکی و صفحه آرایی، نوع چاپ و صحافی،تعداد نسخه چاپ شده، انتشار و بازاریابی بستگی دارد. هزینه‌ی تبدیل پایان نامه به کتاب در نشر گنجور شامل هزینه‌ی: ویرایش و تغییر فرمت پایان نامه و تبدیل به فرمت کتاب،صفجه آرایی، طراحی جلد، گرفتن مجوزهای چهارگانه شابک، فیپا، مجوز ارشاد و اعلام وصول، چاپ و صحافی، انتشار در سایت‌ و هزینه تبلیغات باشد. . برای برآورد دقیق هزینه‌ها در نشر گنجور می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

تبدیل پایان نامه به کتاب در تهران

تبدیل پایان نامه به کتاب در تهران  می‌تواند یک فرآیند چالش بر انگیز باشد باشد. شروع این مسیر نیازمند انتخاب یک ناشر یا انتشارات معتبر است که بتواند در فرآیند ویرایش و تغییر فرمت پایان نامه به کتاب، طراحی گرافیکی، چاپ و فرایند تبدیل پایان نامه به شما کمک کند. چاپ پایان نامه به عنوان کتاب شامل تجزیه و تحلیل دقیق محتوای پایان نامه، اضافه کردن مطالب جدید به کتاب توسط نویسنده، تنظیم ساختار و نگارش، ویرایش و بازبینی نهایی متن توسط نویسنده پس از آنکه ناشر تغییرات اولیه را روی فایل پایان نامه انجام داد  می باشد. در تهران ناشران زیادی در زمینه‌ی چاپ و استخراج کتاب از پایان نامه فعالیت دارند. نشر گنجور هم اکنون به عنوان یکی از پیشگامان چاپ کتاب در حوزه های دانشگاهی و علمی، ادبی، هنری و … شناخته می‌شود که در شهر تهران فعالیت می‌کند. از مزایای تبدیل پایان نامه به کتاب برای نویسندگان می توان به این مورد اشاره کرد که به  آنها فرصت می‌دهد، پایان نامه‌ خود را به کتابی جذاب و فراگیر برای مخاطبان علاقه‌مند تبدیل کنند چراکه مطالب پایان نامه ها به طور گسترده منتشر نمی شود و در معرض دید علاقه مندان قرار نمی گیرد و پس از چند سال مطالب آن کهنه و قدیمی می شود. پس با تبدیل پایان نامه به کتاب در نشر گنجور این فرصت را از دست ندهید، نشر گنجور آماده همکاری با تمامی نویسندگان از تمام شهر های ایران  و جهان می باشد.

نمونه کار های نشر گنجور

شرایط تبدیل پایان نامه به کتاب

برای تبدبل پایان نامه به کتاب چه باید کرد؟ شرایط تبدیل پایان نامه به کتاب ممکن است بسته به سیاست‌ها و الزامات ناشر مورد نظر متغیر باشد، اما عموماً شامل موارد زیر می‌باشد:

  1. امکان انتشار: ناشر یا انتشارات ممکن است شرایط خاصی برای انتشار کتاب داشته باشند، مثلا تخصصی بودن حوزه کاری یک ناشر میتواند سبب آن شود پایان نامه شما را هر ناشری چاپ نکند.
  1. ویرایش و بازبینی: ناشر با همکاری نویسنده محتوا و قالب پایان نامه را تغییر می دهد. تغییرات اولیه توسط ناشر و سپس فایل ورد برای نویسنده ارسال می گردد تا تغییرات نهایی را روی فایل انجام دهد.
  1. حق چاپ: نیاز است که نویسنده حق چاپ پایان نامه خود را داشته باشد و مجوز لازم را از دانشگاه یا مؤسسه مربوطه بگیرد. بهتر است برای این قانونی بودن این کار در صفحه ی شناسنامه نوشته شود کلیه حقوق این کتاب برای دانشگاه فلان محفوظ می باشد و یا اینکه فایل به قدری تغییر پیدا کند که دیگر به فایل اولیه شباهتی نیاز نداشته باشد.
  1. هزینه‌ها: هزینه ها بسته به تعداد نسخه های درخواستی توسط نویسنده ، تعداد صفحات کتاب و … می تواند متغیر باشد.
  2. قانونی بودن محتوا: مطمئن شدن از قانونی بودن محتوای کتاب و عدم وجود انتقادات حقوقی یا اخلاقی، سرقت ادبی و درست بودن استنادات پایان نامه  بسیار حیاتی است.

قبل از شروع چگونگی تبدیل پایان‌نامه به کتاب، مطالعه دقیق شرایط و الزامات ناشر و بازبینی قرارداد می‌تواند بسیار مفید باشد.

تبدیل پایان نامه به کتاب

نکات تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب و انتشار آن به صورت فوری در تهران نیازمند مراحلی از جمله بررسی اولیه، بازبینی، ویرایش و صفحه آرایی، طراحی جلد و مجوزات لازم می باشد. علاوه بر این، برای انتشار فوری یک کتاب در تهران، لازم است مطمئن شوید که همه‌ی مراحل چاپ و انتشار کاملاً مطابق با استانداردهای نوشتاری و چاپ انجام شود. از این رو، ارتباط با یک ناشر یا انتشارات مطمئن و با تجربه در انتشار کتب در تهران و همچنین تهیه یک برنامه زمانبندی دقیقاز مراحل چاپ کتاب،و اطلاع از آیین نامه تبدیل پایان‌نامه به کتاب ضروری به نظر می رسد. با انتخاب انتشارات گنجور، شما می‌توانید از تخصص و تجربه نویسندگان و ویراستاران حرفه‌ای این ناشر جهت استخراج کتاب از پایان نامه خود بهره مند شوید تا پایان‌نامه‌تان به یک کتاب فوق‌العاده و مورد توجه تبدیل شود.

 

سوالات متداول تبدیل پایان نامه به کتاب

چگونه می توان پایان نامه را به کتاب تبدیل کرد؟

برای تبدیل پایان نامه به کتاب نیاز نیست شما کار خاصی انجام دهید. فایل شما توسط انتشارت گنجور مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اگر قابلیت تبدیل به کتاب را داشته باشد موارد و نکات مهم به اطلاع شما خواهد رسید

6 گام مهم برای انتشار موفقیت آمیز پایان نامه به صورت کتاب!

مخاطب هدف خود را تعیین کنید. …

هدف کتاب خود را مشخص کنید. …

رقبای خود را شناسایی کنید …

ساختار کتاب خود را تعریف کنید. …

ناشران بالقوه را شناسایی کنید …

برنامه ریزی کنید

آیا می توانم پایان نامه خود را به عنوان کتاب بفروشم؟

کتابی که از پایان نامه استخراج شده معمولا جامعه هدف خیلی محدودی دارد و نباید انتظار آن را داشت که کتاب فروش بالایی داشته باشد. اما دور از انتظار نیست برای موضوعات جدید، موضوعات پر طرفدار و عامه پسند، موضوعاتی که مخاطب زیاد دارند و منابع در ان حوزه بسیار کم است کتاب فروش خوبی داشته باشد.

آیا می توان یک مقاله پژوهشی را به صورت کتاب منتشر کرد؟

بله، مشروط بر اینکه حقوق کپی رایت (در صورت وجود) برای هر مقاله را دریافت کنید. اگر می‌خواهید به سادگی کتابی با مجموعه‌ای از مقالات بسازید، با صاحبان حق چاپ مقالات مکاتبه کنید، اجازه انتشار مجدد را بگیرید و در صورت موافقت، کتاب خود را تهیه و منتشر می‌کنید. در صورتی که می خواهید فقط یک مقاله را به صورت کتاب منتشر کنید دقت داشته باشید که باید تعداد صفحات به حد نصاب یک کتاب برسد.

چگونه بر اساس پایان نامه دکتری کتاب بنویسیم؟

معمولا پایان نامه های دکترا برای تبدیل به کتاب قوی تر و بهتر از پایان نامه های دوری کارشناسی ارشد هستند. تبدیل پایان نامه دوره دکترا به کتاب بر اساس روش مورد استفاده در کتاب می تواند متفاوت باشد. مثلا اگر روش کتابخانه ای را برای نگارش پایان نامه خود استفاده کرده باشید نیاز به تغییرات چندانی نخواهید داشت. اما اگر از داده های اماری و پرسشنامه و … در پایان نامه خود استفاده کرده باشید باید این موارد از پایان نامه حذف یا خیلی خلاصه شوند.

چگونه می توان یک پایان نامه را از کتاب تشخیص داد؟

نود درصد پایان نامه ها معمولا از پنج فصل زیر تشکیل شده اند

1. مقدمه

2. مبانی نظری

3. روش

4. یافته ها

5. بحث و نتیجه گیری

پس باید دقت داشته باشید در تبدیل پایان نامه به کتاب این فصل بندی را تغییر و کم و زیاد کنید تا قابل تشخیص از پایان نامه باشد و به پایان نامه شباهت نداشته باشد.

 

کجا می توانم پایان نامه خود را به صورت کتاب منتشر کنم؟

این کار می تواند توسط هر ناشری در هر کجای کشور انجام شود. نشر گنجور نیر با توجه به سابقه و تجربه چنیدین ساله خود در زمینه چاپ پایان نامه ربه صورت کتاب  می تواند تجربیات ارزنده خود را در اختیار شما قرار دهد  تا آثار ارزشمند خود را در قالب کتاب منتشر کنند.

آیا پایان نامه دارای حق چاپ است؟

برای تبدیل پایان نامه به کتاب بهتر از از دانشگاه مربوطه اجازه  انتشار به صورت کتاب گرفته شود یا در صفحه شناسنامه کتاب نوشته شود کلیه حقوق برای دانشگاه …. محفوظ می باشد. یا مطالب جدیدی به پایان نامه اضافه کنید که دیگر به فایل اولیه شباهتی نداشته باشد.

پایان نامه های کدام مقاطع تحصیلی را می توان به صورت کتاب منتشر کرد؟

پایان نامه های هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را میتوان در قالب کتاب به چاپ رساند؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *