حسن رمضانی: نویسنده و کارگردان، نقاش و شاعر

حسن رمضانی: نویسنده و کارگردان، نقاش و شاعر


حسن رمضانی: نویسنده و کارگردان، نقاش و شاعر

او  سال 1360 در شهر شیراز در یک خانواده سنتی چشم به جهان گشود

در 15 سالگی در اصفهان به هنرستان میرود رشته درودگری وخراطی ثبت نام میکند ودیپلم درجه یک درودگری وخراطی میگیرد. در واقع در هنرستان متوجه میشود که به هنر علاقه دارد ولی نجاری هدف او نبود تا اینکه بعد از مدتی بلاتکلیفی از طرف دوستان پدرش در سن 15 سالگی ،خانوادگی به یک مهمانی در اربعین حسینی دعوت میشوند که از قضا ابوالفضل پورعرب بازیگروستاره سینمای آن زمان وسیروس الوند کارگردان قدیمی هم مهمانان انجا بودند.همین مهمانی وعلاقه حسن به هنر ودیدار با پورعرب انگیزه وبهانه ای شد که او به سینما وبازیگری علاقه مند شود.

در سال 1377 در مدرسه بازیگری نیوشاتک ثبتنام میکند و زیر نظر استاد ابراهیم کریمی بازیگری را تعلیم میبیند وماحصل کلاسهای او بازی در یک سریال 13 قسمتی خانه بخت به کارگردانی استادش وعضویت در انجمن تاترواجرای چندین نمایش در ژانرهای مختلف ، نوشتن یک فیلمنامه، بلند وگرفتن مجوز ساخت فیلم در اصفهان میشود که به دلایلی اتفاق نمی افتد بسازد.

سال 1382  از اصفهان به تهران مهاجرت میکنند وحسن از صفردر تهران دوباره کارش را آغازمیکند. در سال 1383 با منوچهر صفرخانی مدیر موسسه قصر غزل آشنا میشود وهمراه با چندتن از بازیگران نام آشنای آن وقت به اجرای نمایش طنزبه نویسندگی وطراحی خودش برای کودک و نوجوانان در مدارس وفرهنگسراها میپردازد .در همان سال بعداز کار کودک ونوجوان با معرفی دوستی در یک سریال به نام کلانتری 99 که پخش هم نشد در چند سکانس بازی میکند ووارد دنیای تصویر در تهران میشودودر چندین فیلم سینمایی وسریال وفیلمهای کوتاه در نقشهای کوتاه بازی میکند.

او سال 1388 به دانشگاه علمی کاربردی میرود ودر رشته کمک کارگردانی سینما تحصیل میکندوبعد از گذراندن کاردانی کنکور میدهد ویک ترم رشته تصویرسازی شاخه گرافیک میخواندوانصراف میدهد ودوباره در رشته کارگردانی حرفه ای سینما در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل میدهد.

بعدپایان تحصیل وگرفتن مدرک لیسانس به حوزه هنری میرود و رییس دفتر معاونت بازرگانی انتشارات سوره مهر میشودوهمزمان با کار وتجربه در سینما وتلویزیون به دانشگاه سوره میرودودر رشته بازیگری نمایش در مقطع لیسانس ادامه تحصیل میدهدودراواخر سال 1397 فارغ التحصیل میشودوبعداز انتشارات چند ماهی رییس دفتر مدیرعامل سازمان سینمایی حوزه هنری میشود. او همزمان با کار در حوزه هنری و کارهای هنریش تحصیلات عالیه خود را هم انجام داده وعلاوه برآن لابه لای همه کارهای اصلی خود هنرهای دیگر هم انجام میدهد.

سال 1398 از حوزه وکارمندی بیرون میکشد وفقط کار هنر انجام میدهد وفعال هنری میباشد

عضو هیچ انجمن وکانونی هنری نیست ودر حال حاضربه عنوان دستیار تصویر وتصویربرداردربرنامهای تلویزیونی فعالیت میکند، نویسنده وکارگردان فیلم کوتاه میباشد عکاسی وتدوین فیلم میکند وهرجا که دلش راه دهد شعر میگوید وهروقت ذهنش درگیر چیزی شود نقاشی میکشد. آخرین کار هنری او در زمینه شعر : بهار سال 1401 چاپ مشترک کتاب  «ماهی در تنگ» به کوشش حسین وش در انتشارات گنجورمیباشد. اودر صدد چاپ کتاب شعرهای خود به صورت مستقل است که به زودی اتفاق خواهد افتاد

او معتقد است انسان توانایی انجام هر کاری راداردمگر علاقه ای به انجام آن کار نداشته باشد واندیشدن به هر کاری  اولین قدم پیموده شده در آن راه است

وهمچنین اعتقاد دارد که هنر هدیه نهانِ روح خداوند در وجود همه انسانهاست وکسی که آن راکشف کند هنرمند است ودرپایان تک بیتی از نوشته هایش که  شدیدا به آن اعتقاد دارد تقدیم

خواننده های عزیز

آنچه تقدیر منو توست همان خواهد شد

چه بخواهیم چه نخواهیم، عیان خواهد شد

حسن رمضانی: نویسنده و کارگردان، نقاش و شاعر

حسن رمضانی: نویسنده و کارگردان، نقاش و شاعرب

برای دیدن نمونه کارهای ما اینجا کلیک کنید

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *