خرید کتاب بمب عادت

خرید کتاب بمب عادت

برای خرید کتاب تماس بگیرید

09158471674

 

 

سرشناسه

:

حسین‌زهی، عابده، ‏‫۱۳۶۷‏-

‏عنوان و نام پديدآور

:

بمب عادت: ۱۰ تمرین که عادت تو را تغییر می‌دهد و زندگیت را از این رو به آن رو می‌کند/ عابده حسین‌زهی.

‏مشخصات نشر

:

تهران: گنجور‏‫، ۱۴۰۰.

‏مشخصات ظاهری

:

74ص.: جدول.‏‫؛ ‎۲۱/۵×۱۴/۵س‌م.

‏شابک

:

350000 ریال‏‫:978-622-7621-61-7

‏وضعیت فهرست نویسی

:

فیپا

‏عنوان دیگر

:

۱۰ تمرین که عادت تو را تغییر می‌دهد و زندگیت را از این رو به آن رو می‌کند.

‏موضوع

:

عادت  Habit

‏موضوع

:

ترک‌ عادت  Habit breaking

‏موضوع

:

‏‫تحول (روان‌شناسی)  Change (Psychology)

‏رده بندی کنگره

:

‏‫335BF

‏رده بندی دیویی

:

‏‫24/155

‏شماره کتابشناسی ملی

:

۷۵۹۱۶۰۸

 

 

هدف من از نوشتن این کتاب:

 

اعتقاد من این است که زندگی فرایند یادگیری، بکارگیری و نتیجه‌گیری است. فرد موفق در این دنیا کسی است که راه و روش درست زندگی کردن در هر زمینه‌ای اعم از: ثروت، شادی، سلامتی، آرامش، روابط و … را پیدا کند و برای یادگیری آنها قدمی بردارد، زمان و انرژی صرف کند و بعد از یادگیری، آنها را در زندگی خود به کار ببندد تا نتیجه‌ای مطلوب بگیرد و از زندگی لذت ببرد.

زندگی برخلاف نظر اکثر افراد بسیار ساده و دلپذیر است به شرط آن‌ که راه درست زندگی کردن را بداند. این کتاب تجربه‌ی چندین سال مطالعه و تحقیق من است.

این کتاب نوشته شده است تا در انرژی و وقت شما صرفه جویی شود.

این تمرینات، تقدیم به شما دوست عزیزی که لایق بهترین‌های این جهان هستید؛ شما که خواهان خوشبختی و موفقیت هستید.

 

درباره‌ی کتاب:

 

عادت‌ها روی تمامی ابعاد و زندگی انسان تأثیر مستقیم دارند و این عادت‌ها هستند که زندگی انسان را می‌سازند و در واقع تفاوت بین انسان‌های موفق و انسان‌های ناکام در عادت‌های آنهاست. انسان‌های موفق، عادت‌هایی که موجب موفقیت می‌شود را درخود ایجاد کرده‌اند. کتاب بمب عادت یکی از کتاب‌هایی است که برنامۀ چهل روزه‌ای برای ایجاد عاداتی که باعث آرامش، حس خوب و پیشرفت در زندگیتان خواهد شد را تنظیم کرده است.

این کتاب دارای ۱۰تمرین فوق‌العاده است؛ این تمرینات به صورت روزانه و متوالی است. تمرینات آنقدرعالی و در عین حال ساده و لذت‌بخش هستند که در اکثر افراد بعد از انجام یک دوره، به صورت عادت همیشگی درمی‌آیند.

 ایام، جای تاریخ و صفحات برای نوشتن تمرین برای شما دوست عزیز مهیا شده است.

 

و اما داستان من:

 

ذهن و فکر من از دوران نوجوانی همیشه مشغول بود و دغدغه‌ی این را داشتم که چطور زندگی کنم تا نهایت استفاده را ببرم از این عمری که خداوند به من عطا کرده است، عمری که تکرار نشدنی ست و فقط یک‌بار از این هدیه‌ی گرانبها استفاده می‌کنیم.

چگونه و چطور از ساعت‌ها، روزها، ماه‌ها و سال‌ها استفاده کنم تا هم در این دنیا خوشبخت، موفق و سربلند زندگی کنم، هم آخرتی آباد داشته باشم.

آرامش برای من از تمام نعمت‌ها و موهبت‌های این عالم مهم‌تر بود. آرامش، اولویت زندگی من بود. همیشه در جستجوی راهی برای آرامش واقعی بودم (وقتی به آرامش رسیدم؛ شادی، سلامتی، نعمت و فراوانی بیشتری وارد زندگی‌ام شد).

همیشه عمری که از زندگی‌ام گذشته بود را محاسبه می‌کردم تا ببینم چه کارهای مفیدی انجام داده‌ام. چقدر از عمرم را بیهوده تلف کرده‌ام و چقدر خطا کرده‌ام و حالا عمر تلف شده، خطاها، اشتباهات و گناهانی که انجام داده‌ام را چگونه جبران کنم و آنها را از زندگی و وجودم پاکسازی کنم.

به لطف خدای مهربان و بسیار بخشنده، با پشتیبانی همسر مهربان و خانواده‌ی عزیز وگرامی‌ام، قدم در این راه نهادم و تمریناتی که قرار بود انجام دهم به‌طور منظم انجام می‌دادم؛ تا اینکه دیدم زندگی، رنگ و بویی دیگر گرفت؛ رنگ و بویی تازه و جدید.

من که همیشه از خدا می‌ترسیدم و فکر می‌کردم تمام این گرفتاری‌ها را خداوند برای ما انسان‌ها رقم زده، دیگر عاشق خدای غفار الذنوب و ارحم الراحمین شدم خدای عزیزی که همیشه و در هر جا هوای مرا دارد.

گویی تازه متولد شده بودم؛ همه‌ی عالم را خوب می‌دیدم؛ آسمان رنگی دیگر داشت؛ آبی‌اش آبی‌تر و چشم‌نوازتر، هوا دلپذیرتر، زمین مهربان‌تر، درختان و گیاهان زیباتر و لطیف‌تر شدند؛ تمام موجودات این جهان و انسانها دوست‌داشتنی‌تر شدند.

هم اکنون زندگی را، روزها را، عمرم را، فرصت‌ها را، همه چیز را دوست دارم. چقدر زیباست زندگی با این نگاه!

از وقتی که نگرشم به خدا، زندگی و این جهان هستی تغییر کرد، خوبی‌های بیشتری را در این دنیا می‌بینم؛ نعمات فراوان الهی که تابحال اصلا حس نکرده بودم، اکنون می‌بینم و با تمام وجود حس می‌کنم و هر روز بارها و بارها از خداوند عزیز و مهربانم بابت نعمت‌هایش تشکر می‌کنم؛ اما آنطور که باید نمی‌توانم شکرش را به جا آورم؛ شکرگزاری من در مقابل بزرگی و مهربانی خداوند ناچیز است.

این حس خوبی که تجربه کرده‌ام، بسیار لذت‌بخش است. حیفم آمد همنوعانم این حس خوب را تجربه نکنند؛ به همین دلیل این کتاب را نوشتم تا از این حس خوب، آرامش و لذت واقعی محروم نمانند.

خدایا شکرت! راهی که خواستم را به من نشان دادی.

خدایا شکرت! چشمان مرا به حقیقت باز کردی.

خدایا از تو می‌خواهم هر کسی که تمرینات این کتاب را انجام می‌دهد به این بینش، حس خوب و آرامش واقعی برسانی.

 

بیایید از این هدیۀ ارزشمند الهی که اسمش عمر است، درست استفاده کنیم؛ یاد بگیریم و عمل کنیم تا پاکسازی و خودسازی کرده باشیم.

 

 

 

فهرست منابع

عنوان                                                                                      صفحه

مقدمه. 15

باتری انرژی.. 23

اولین تمرین معجزه‌آسای زندگی‌ام. 33

دومین تمرین معجزه‌آسای زندگی‌ام. 37

سومین تمرین معجزه‌آسای زندگی‌ام. 41

چهارمین تمرین معجزه‌آسای زندگی‌ام. 45

پنجمین تمرین معجزه‌آسای زندگی‌ام. 51

ذکر شیرین استغفار. 54

ششمین تمرین معجزه‌آسای زندگیم. 54

لیست سیاه. 55

قدرت تفکر. 57

و حالا یک ازمایش… 60

هفتمین تمرین معجزه‌آسای زندگی‌ام. 61

خدمت کردن. 64

شما چه کارهایی را می‌توانید انجام دهید؟. 65

هشتمین تمرین معجزه‌آسای زندگی‌ام. 66

نیکی به والدین.. 68

نهمین تمرین معجزه‌آسای زندگی‌ام. 69

نوشتن برنامه روزانه. 71

دهمین تمرین معجزه‌آسای زندگی‌ام. 72

 

مقدمه:

 

اگر تغییر نکنید، تغییری در زندگی خود نخواهید دید. موضوع عادت‌ها خیلی مهم است و این موضوع را با جان و دل درک کرده‌ام و می‌دانم چه تأثیر بزرگی در زندگی هر فرد دارد که نتوانستم این کتاب را ننویسم.

از شما می‌خواهم خیلی خوب دقت کنید چون عادات رفتاری شما می‌تواند زندگی‌تان را به طور کامل تغییر دهد.

گاهی اوقات با تغییر دادن یک عادت، فقط با یک عادت، زندگی حالت دیگری پیدا خواهد کرد. شاید این را شنیده باشید:

«مراقب افکارت باش که گفتارت می‌شود؛

مراقب گفتارت باش که رفتارت می‌شود؛

مراقب رفتارت باش که عادتت می‌شود؛

مراقب عادت خود باش که شخصیت تو می‌شود

و مراقب شخصیت خودت باش که سرنوشتت می‌شود»؛

 پس مراقب عادات خود باشید چون شخصیت را می‌سازد و من می‌خواهم در مورد شخصیت بگویم؛ عاداتی هستند که شما را به سلامتی، آرامش، ثروت، شادی و موفقیت و مهمتر از همه به خدا برساند یا عاداتی هستند که شما را از اینها دور می‌کند؛ هم‌اکنون لحظه‌ای بنشینید و با خودتان بیاندیشید.

یکی از خصوصیات افرادی که در هر زمینه‌ای فوق‌العاده موفق هستند این است که عادات‌شان بسیار عالی و اصولی است.

عادت یعنی چه؟ عادت مجموعه‌ای از رفتارهایی است که با تکرار روزمره‌گی وارد زندگی ما می‌شود. در واقع رفتارهای تکراری ما تبدیل می‌شوند به عادات ما.

عادات ما به ناخودآگاه ما بر می‌گردد؛ یعنی اگر تا ۴۰ روز ظهر ساعت ۱۲ ناهار بخوریم، امکان ندارد روز چهل و یکم ساعت ۱۲ ظهر احساس گرسنگی به ما دست ندهد؛ یا اینکه اگر شما هر روز رانندگی کنید، دیگر فکر نمی‌کنید چطور دنده بزنید و چطور ترمز بگیرید و اکثر اوقات متوجه شدید که به خانه رسیدید بدون اینکه حواس شما به رانندگی یا مسیر بوده باشد؛ یا یک مثال دیگر وقتی آشپزی می‌کنید اصلاً حواس شما به مراحل پخت غذا نیست و گاهی در حین آشپزی با گوشی صحبت می‌کنید یا یک کار دیگر انجام می‌دهید. چرا؟ چون دیگر عادت کرده‌اید؛ چون به صورت ناخودآگاه آن کار را انجام می‌دهید.

حالا بعضی افراد عادت‌شان سلامت‌ساز ، پولساز، آرامش‌ساز و شادی‌ساز است و بعضی افراد عادات‌شان آنها را از سلامتی، ثروت، آرامش و موفقیت دور می‌کند.

عادات ما، تأثیر مثبت یا منفی بر نتیجۀ زندگی ما می‌گذارد؛ دقیقاً بر نتیجه‌ی زندگی ما.

 برای اینکه نتیجه کسب کنید باید دو کار را انجام دهید: اول یاد بگیرید و بعد عمل کنید. دوست عزیز با خودت تکرار کن اول یاد بگیرم بعد عمل کنم، یاد بگیرم و عمل کنم.

 

اگر می‌خواهید عادات خود را تغییر دهید، باید اول یاد بگیرید بعد عمل کنید.

اگر یک بار برای همیشه شما موضوع عادات را، طوری که من برای شما برنامه ریزی کرده‌ام یاد بگیرید و در زندگی خود به کار گیرید، مطمئن باشید بی‌نهایت از خود و زندگیتان راضی خواهید بود و اگر شب‌ها وقتی می‌خواهید بخوابید از خودتان راضی بودید، بدانید که رفتار خوبی انجام داده‌اید ؛ رفتاری مثبت، برای رشد و پیشرفت خودتان.

 ولی اگر از خودتان ناراضی بوده‌اید، عاداتتان در واقع باعث شده که رفتار اصولی، پولساز، آرامش‌ساز و موفقیت‌آمیز از خودتان نشان ندهید. خدا نکند که شما عادت کنید به موفق نشدن، رها کردن، اهمال کاری و به تنبلی.

باید سعی کنید یک بار برای همیشه این عادات را کنار بگذارید. خیلی زمان برده شده تا این عادات را تنظیم کنم؛ پس نهایت استفاده را ببرید. اگر به تغییر، عادت نداشته باشید هر روز شرایط شما بدتر می‌شود؛ هر روز ناخودآگاه شما قوی‌تر خواهد شد که کارهایی را انجام دهید تا موفق نشوید و مشکلاتی که در زندگی شما رخ خواهد داد تکراری خواهد شد.

دوست عزیز! سختی تغییر را بپذیرید. اگر سختی تغییر را نپذیرید، یا باید درد تغییر را بپذیرید یا باید رنج فقر، بیماری و افسردگی را بکشید. درد در حد درد است؛ اما رنج، سوزناک است و تا عمق وجود حس می‌شود.

تغییر کمی طول می‌کشد اما من به شما کمک می‌کنم.

فقط از شما می‌خواهم هر کاری که داخل این کتاب نوشته را انجام دهید؛ اما اگر تغییر کردید دیگر برنمی‌گردید.

 

یکی از عادات بد این است که یک کار را شروع می‌کنیم و ناتمام رهایش می‌کنیم. داریم نتیجه می‌گیریم اما رهایش می‌کنیم (دوره غیرحضوری درمان تنبلی و اهمال‌کاری به شما کمک خواهد کرد).

وقتی خودت را، رفتارت را و عاداتت را تغییر می‌دهی، از خودت رضایت داری، احساس خوشحالی می‌کنی، از درون خودت را ارزشمند می‌دانی، خیلی سریع پیشرفت می‌کنی، فقط کافی‌ست روی عاداتت کار کنی. عادات، رفتارها هستند و رفتارها ارتباط مستقیمی با نتیجه دارند.

آن‌وقت خیلی سریع به اهدافت خواهی رسید و تبدیل می‌شوی به یک فرد جدید که از خودش راضی است خودش به خودش افتخار می‌کند؛ بعد آن موقع است که همه دوست دارند که مانند شما شوند و شما الگوی آن‌ها می‌شوید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *