کتابهای چاپ شده در سال 1400

کتابهای چاپ شده در سال 1400


شابک 

در جهان کتاب، شماره استاندارد بین­ المللی کتاب (شابک) غالبا در صفحه شناسنامه، پشت جلد و اطلاعات فهرست­نویسی پیش از چاپ (فیپا) یافت می‌شود. این شماره استاندارد شناسایی و بازیابی اطلاعات کتاب را در سیستم­های ماشینی تضمین می ­کند. شماره شابک کارآیی و دقت فرایندهای خرید، فروش، کنترل موجودی، انبارگردانی و … را در صنعت نشر افزایش می ­دهد.

در طول ده 60 میلادی ناشران به منظور افزایش بهره ­وری و دقت در بازیابی اطلاعات و پاسخگویی به سفارشات، اقدام به استفاده از شماره­ هایی برای شناسایی کتاب­های خود کردند. و در راستای آن، ایده ایجاد شماره استانداردی منحصربفرد و قابل استفاده در تمامی سیستم­های رایانه ­ای و در کل جهان شکل گرفت.

کتابفروشی­های زنجیره ­ای اسمیت در انگلستان اقدام به طراحی شماره­ ای 9 رقمی کردند تا در سیستم ماشینی خود مورد استفاده قرار دهند. پس از موفقیت در استفاده از این استاندارد داخلی شرکت ویتاکر و پسران اقدام به تاسیس اولین موسسه ثبت عضویت در انگلستان کرد. موفقیت استفاده از این استاندارد سبب شد تا بزودی سایر کشورها و موسسات نظیر باوکر از امریکا، کتابخانه ملی و خدمات کتابشناسی کانادا، سوئد، استرالیا، دانمارک و هلند خواستار پیوستن به آن شدند. سپس برای گسترش به سایر کشورها تعداد ارقام این شماره استاندارد به 10 رقم افزایش یافت و به منظور تبدیل شدن به استانداردی بین ­المللی تحت حمایت سازمان ایزو قرار گرفت. همچنین در 1 ژانویه 2007 تعداد ارقام این استاندارد به 13 رقم افزایش یافت.

هر روزه تعداد زیادی کتاب جدید منتشر می­ شود و کتاب­های منتشره شده قدیمی نیز در صورت تقاضا چاپ می­ شوند. کتاب­هایی که در سنوات بسیار دور منتشر شده ­اند به همان نسبت کتاب­های جدید به منظور مطالعه و خرید در دسترس هستند. همچنین امروزه کتاب در فرمت­ های مختلف مانند گالینگور، شومیز، کتاب­های با تصاویر برجسته، کتاب­های گویا و کتاب­های الکترونیک برای ابزارهای خوانش متفاوت تولید می­ شود. یک شماره شابک برای شناسایی کتابی خاص از یک ناشر خاص و در فرمت مشخص که برای عموم منتشر شده باشد استفاده می­ شود.      

امروزه با گذشت 50 سال از ایجاد شماره شابک بیش از 150 موسسه شابک مسئولیت واگذاری و تامین شماره شابک برای بیشتر از 200 کشور را به عهده دارند. ما در دنیایی زندگی می­کنیم که دسترسی به اطلاعات کتاب مبتنی بر مراجعه مستقیم به کتابفروش­ها نیست، بلکه به آسانی و با یک جستجوی ساده از طریق اینترنت می ­توان به کتاب موردنظر دست یافت. با جستجوی یک شماره شابک در وب سایتی که تامین کننده کتاب است به سادگی می­ توانیم به سایر اطلاعات کتاب نظیر عنوان، پدیدآوران، قیمت، تعداد صفحه و … دسترسی یافت. بدون استفاده از شماره شابک ایجاد بارکد متحدالشکل بر روی کتاب­ها غیر محتمل به نظر می ­رسد. بدون شماره شابک ایجاد پایگاه­های نظیر آمازون و یا نلسون که تامین کننده کتاب هستند به سختی امکان پذیر بود. همچنین ایجاد پایگاه­های داده برای مراکز فروش و سفارش با مشکلات فراوانی روبرو می­ شد.

در 13 اکتبر 2015 موسسه جهانی شابک پنجاه ­امین سالگرد تاسیس این استاندارد را در سی و هفتمین سمینار بین ­المللی زنجیره تولید ادیتور(EDItEUR’s) در فرانکفورت را جشن گرفت.

هر گونه سوال در هرزمینه از چاپ  کتاب را با ما در میان بگذارید

09120617283

09183775334

09354752333

در اینجا یه سری سوالات مطرح میکنیم که در زیر به همه ی آنها پاسخ داده ایم

 • در كشور ما اكثراً تجارت كتاب بدون كامپيوتر صورت مي گيرد. آيا عضويت در نظام شابك براي ما مفيد است؟
 • چرا بايد از شابك استفاده كنيم ؟
 • با توجه به اين كه در كشور ما زيربناي كارآمدي در حوزه كتاب وجود ندارد، آيا استفاده از شابك ضروري است ؟

 • من كتاب هايم را از طريق شابك مي فروشم ، اما ساير محصولات از جمله اسباب بازي ها را نه . با توجه به اين كه شابك فقط مخصوص كتاب است براي فروش ساير محصولات، چه بايد بكنم؟

 • سازمان EAN خواستار عضويت موسسه ماست. آيا عضويت در آن اجباري است؟

 • در حال‌ انتشار كتابي‌ به‌ زبان‌ خارجي‌ هستم‌. آيا بايد شابك‌ كتاب‌ را از كشوري‌ كه‌ كتاب‌ به‌ زبان‌ آن‌ نوشته‌ شده است‌، اخذ كنم‌؟

 • من در حال ويرايش‌ كتابي‌ هستم‌، آيا براي ويرايش‌ جديد، بايد شابك‌ جديدي‌ اختصاص دهم؟

 • آيا تجديد چاپ‌ بدون‌ تغيير متن‌، يا صحافي‌، باعث اختصاص شابك‌ جديدي‌ مي‌شود؟

 • به‌ دلايل‌ بازرگاني‌ در تجديد چاپ‌ مي‌خواهم‌ شابك‌ جديدي را روي‌ كتاب‌ها درج كنم‌. آيا اجازه‌ اين‌ كار را دارم‌؟

 • در حال‌ تجديد چاپ‌ كتابي‌ هستم‌ كه‌ قيمت‌ آن‌ تغيير كرده‌ است‌. آيا شابك‌ جديدي‌ بايد اختصاص‌ دهم‌؟

 • آيا در صورت‌ عوض‌ شدن‌ عنوان‌، بايد از شابك‌ جديدي‌ استفاده‌ شود؟

 • اگر من‌ تمام‌ شماره‌هاي‌ پيش‌ شماره‌ اختصاصي خود را استفاده‌ كنم‌، چه‌ اتفاقي‌ مي‌افتد؟

 • آيا مي‌توان‌ از شابكي كه‌ قبلاً براي‌ كتابي‌ استفاده‌ شده‌، و آن كتاب در حال‌ حاضر در بازار موجود نيست، دوباره‌ استفاده‌ كرد؟

 • در حال‌ انتشار اثري‌ چند جلدي‌ هستم‌. آيا يك‌ شابك‌ براي‌ كل‌ دوره‌ كافي‌ است؟

 • امتياز كتاب هاي انتشارات‌ ديگري‌ را خريداري‌ كرده‌ام‌ كه‌ قبلاً يك‌ پيش‌شماره‌ شابك‌ داشته‌ است‌. كليه‌ كتاب‌هاي‌ آن‌ با نام‌ انتشارات‌ من‌ توليد خواهند شد. آيا مي‌توانم‌ براي‌ كليه‌ عنوان‌هاي‌ آن‌ ناشر از شماره‌هاي‌ خود استفاده‌ كنم‌؟

 • در حال‌ انتشار نشريه اي ‌ هستم‌، از شابك‌ بايد استفاده‌ كنم‌ يا شابن‌ (ISSN)؟

 • کتابی را قبلاً برای دريافت مجوز و فهرست ويسی ارسال نموده  ام، ولی بنا به دلايلي از چاپ آن کتاب منصرف شده ام. آيا می توانم آن شابک را به کتاب ديگری اختصاص دهم؟ با وجود اينکه در فيپا و کارت مجوز درج شده است؟

 • در نشر کتابی با ناشر ديگر همکاری می‌کنم، اختصاص شابک برای اين کتاب به چه صورت است؟

 • بنا به سفارش يک سازمان کتابی در دست چاپ داريم، آيا به عنوان ناظر چاپ می توانيم از شابک خود استفاده کنيم يا خير؟ چون سازمان مورد نظر شابک ندارد.

 • در کتابهايی که به شکل چند جلدی به چاپ می رسند و دارای شابک دوره هستند آيا درج بارکد دوره الزامی است؟

 • آيا قطع های مختلف کتاب (جيبی، وزيری و …) و جلدهای مختلف (شوميز، کالينگور و …) شابک مستقلي خواهند داشت ؟

 • آيا درج شابک روی کتاب به معنی ثبت اثر از لحاظ حق مولف (Copyright) است؟

 • در حال انتشار کتابی براي پخش در خارج از ايران هستم، آيا شابك را بايد از كشور مورد نظر اخذ كنم؟

 • يا نيازي به درج شابك روي قرآن کريم و کتابهای مفاتيح و دعا است؟

 • من در حال انتشار اثری همراه با لوح فشرده (CD-ROM) هستم آيا نياز به استفاده از شابک مستقلی برای لوح فشرده است؟

نکاتی در مورد گرفتن شابک کتاب

اولین چیزی که باید بدانید این است که شابک خلاصه ی شماره استاندارد بین المللی کتاب می باشد. خیلی از نویسندگان فکر میکنند که شابک کل کارهای اداری کتاب محسوب میشود اما باید بدانید گرفتن شابک اولین مرحله از چاپ کتاب می باشد. شابک در واقع مثل شماره ملی هر فرد محسوب میشود و هر کتابی یک شماره شابک داره . حتی کتابهایی که دو جلدی یا چند جلدی هستن هم هرکدام یک شابک دارند مثل بچه های دوقلو.

شما اگر میخواهید خودتان شابک کتابتان را بگیرید باید بدانید گرفتن شابک کاری نداره و در کمتر از چند ساعت میتونید این کارو انجام بدید اما در مراحل گرفتن مجوز یه خورده اذیت میشید. برای اینکه بتونید شابک بگیرید باید تو سایت شابک ثبت نام کنید و بعد کتابو بفرستید که شابکشو بهتون بدن.

 

حال سوال اینجاس که چرا بايد از شابك استفاده كنيم ؟

استفاده از شابك براي ناشران و كتابفروشان مفيد است، زيرا آنها تمايل دارند كتابهاي خود را بفروشند؛ امروزه بدون بهره-گيري از تكنولوژي¬هاي جديد سفارش و توزيع كتاب بسيار مشكل است و پيش نياز استفاده از كامپيوتر براي توزيع و سفارش مكانيزه استفاده از شابك است. بدون استفاده از شابك مشخصات كتاب¬ها در فهرست¬هاي ماشيني وارد نشده و مردم از وجود آنها مطلع نمي¬شوند و در صورت اطلاع به خاطر دردسرهاي سفارش دستي از سفارش آن صرف نظر خواهند كرد و فروش کتاب هم مشکل تر خواهد شد. شابک در واقع برای هماهنگی با شایر کشورها میباشد هر چند در کشور ما زیربنای کارامدی در خوزه کتاب وجود ندارد و سرانه مطالعه کتاب هم از دو دقیقه تجاوز نمیکنه . البته امروزه این سرانه خیلی کمتر هم شده چون شبکه های مجازی کلا ارتباط با کتاب رو قطع کردن.

برای تجدید چاپ کتاب  بدون تغیر محتوای کتاب نیازی نیست شابک کتاب تغیر پیدا کنه اما برای اینکه قیمت کتاب رو تغیر بدیم نیازی نیست که شابک جدید گرفته بشه. در واقع یک کتاب میتونه در هر بار چاپ قیمتش تغیر کنه اما شابک کتاب تغیر پیدا نمیکنه

اگر عنوان کتاب تغیر پیدا کنه باید شابک جدید برای کتاب اخذ بشه .

هر شابک مخصوص یک کتاب می باشد شاید یک کتاب صد سال پیش چاپ شده باشه والان تو بازار هم موجود نباشه اما نمیشه شابک اون کتابو به یه  کتاب جدید اختصاص داد

برای کتابهای چند جلدی علاوه بر شابک برای هر جلد یک شابک دوره هم به کتاب اختصاص میدن که شابک دوره هستش یعنی مثلا یک کتاب ده جلدی یازده تا شابک داره . ده تا شابک برای ده تا جلد اختصاص داده میشه و یک شابک هم به کل کتابها که شابک دوره محسوب میشه یعنی جمعا یازده تا شابک برای یک کتاب ده جلدی..

اگه در تجدید چاپ ناشر کتاب رو عوض کنید شابک کتاب هم عوض میشه و به اسم ناشر جدید صادر میشه

اگه کتابی رو برای شابک و فیپا ارسال کنید و بعدا از چاپ اون منصرف بشید میتونید نامه ای به واحد شابک خانه کتاب بنویسید و از چاپ کتاب منصرف بشید و همون شابکو به کتاب جدیدتون اختصاص بدید

برای یک کتاب دو تا ناشر اگه همکاری کنن هر ناشری میتونه شابک خودشو تو کتاب بزاره.

 زدن شابک دوره روی کتابهای چند جلد اجباری نیست البته اگه کتابها به صورت دوره ای به فروش برسه باید شابک دوره هم بیاد

حتی قطع کتاب مثلا رقعی یا وزیری و … هم روی شابک کتاب تاثیر داره

گرفتن شابک به این معنی نیست که کتاب از نظر حق مولف به اسم نویسنده ثبت شده در واقع بعد از فهرست نویسی و گفتن مجوز کتاب به اسم نویسنده ثبت میشه

اگه میخواید کتابی رو در خارج از کشور پخش کنید نیاز نیست که حتما تو خارج از ایران شابک بگیرید شما میتونید ایران شابک بگیرید و خارج از ایران کتب رو پخش کنید.

همه ی کتابها حتی کتابهای دعا و قران نیاز به شابک دارند

البته اگه همراه کتاب سی دی باشه نیاز نیست حتما برای اون سی دی شابک گرفته شود

 

 

ادامه مطالب در پستهای بعدی

هر گونه سوال در هرزمینه از چاپ  کتاب را با ما در میان بگذارید

09120617283

09183775334

09354752333

با تشکر حسین وش

 
خدمات چاپ کتاب،انتشارات نارون،سایز جلد کتاب در فتوشاپ،انواع قطع کتاب،خدمات چاپ کتاب،انتشارات ،سایز جلد کتاب در فتوشاپ،انواع قطع کتاب،هزینه چاپ کتاب،انواع قطع کتاب،گاندی چاپ دیجیتال،هزینه چاپ کتاب در ایران،دانلود قالب آماده صفحه آرایی کتاب در ورد (word)،آموزش صفحه آرایی کتاب در ایندیزاین،دانلود رایگان قالب آماده صفحه آرایی کتاب،سکشن بندی در ورد،تنظیمات هدر در ورد،دانلود رایگان تمپلیت صفحه آرایی کتاب فارسی با ورد،قیمت صفحه آرایی کتاب،شماره گذاری از صفحه دلخواه در ورد 2016،فارسي كردن شماره صفحه در ورد 2016،شماره گذاری صفحات در ورد 2010،شماره صفحه فارسی در ورد،گذاشتن شماره صفحه از صفحه دلخواه،شماره گذاری اتوماتیک صفحات در ورد،حذف شماره صفحه در ورد،شماره گذاری متفاوت صفحات در ورد،شماره گذاری صفحات پایان نامه در ورد،هزینه چاپ کتاب در ایران،چاپ کتاب pdf،چگونه کتاب بنویسیم،هزینه چاپ رنگی کتاب،محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب،چاپ کتاب pdf،چاپ دیجیتال کتاب،انواع قطع کتاب،دانلود کتاب درسی هنرستان،دانلود کتاب های درسی دبیرستان،خرید کتاب درسی دبیرستان،دفتر تالیف کتب درسی دوازدهم،سایت کتاب های هنرستان،chap sch ir sites default files،كتاب زيست دهم،کتاب های ۱۱ تجربی،اتحادیه ناشران،خرید کتابهای درسی دبیرستان رشته تجربی،خرید تکی کتاب درسی،خرید کتاب درسی تک جلدی،ثبت نام کتاب درسی 99-98،خرید کتاب درسی دبستان،http www irtextbook com home vhelp،ثبت نام کتاب درسی 97-98،سایت ثبت نام کتب درسی ابتدایی،چاپ کتاب ارزان،چاپ کتاب pdf،هزینه چاپ کتاب،هزینه چاپ کتاب در ایران،چاپ دیجیتال کتاب،چاپ دیجیتال کتاب،هزینه چاپ کتاب،چاپ دیجیتال شیراز، استخراج مقاله از رساله،استخراج مقاله از پایان نامه،تبدیل مقاله به کتاب،تبدیل پایان نامه به مقاله،تبدیل مقاله به کتاب و پایان نامه،چاپ کتاب،تبدیل مقاله به کتاب، نکارش مقاله از پایان نامه،ویراستاری،قیمت ویراستاری کتاب،ویراستاری متن،ویراستاری آنلاین،اصول ویراستاری،آموزش ویراستاری،ویراستاری کتاب،هزینه ویرایش پایان نامه،قیمت ویرایش مقاله،قیمت ویرایش مقاله،trans24،راهنمای نگارش پایان نامه در سال 1398، راهنمای نگارش پایان نامه در سال1399،راهنمای نگارش پایان نامه در سال1388، راهنمای نگارش پایان نامه در سال1396، راهنمای نگارش پایان نامه در سال1397، راهنمای نگارش پایان نامه در سال1395، راهنمای نگارش پایان نامه در سال1394، راهنمای نگارش پایان نامه در سال1400، راهنمای نگارش پایان نامه در سال1401،شیوه نامه نوشتن پایان نامه در سال1398، شیوه نامه نوشتن پایان نامه در سال1399، شیوه نامه نوشتن پایان نامه در سال، شیوه نامه نوشتن پایان نامه در سال1400، شیوه نامه نوشتن پایان نامه در سال1401، نوشتن پایان نامه دجدید پااین نامه،ر سال1399، نوشتن پایان نامه در سال1398، نوشتن پایان نامه در سال1400،شیوه نامه نوشتن پایان نامه، شیوه ناه نوشتن رساله،شیوه نامه نگارش رشاله،شیوه نامه نگارش ،شیوه نامه جدید نگارش رساله

قسمت دوم سوال در مورد شابک برای چاپ کتاب

برخی دوستان سوال می پرسند که من کتابی مثلا به زبان فرانسوی نوشتم  آیا باید آن کشور شابک را برایم صادر کند باید عرض کنم که خیر شما در ایران کتاب به هر زبانی هم باشد شابکرا میتوانید بگیرید و البته در کشورهای دیگر هم چین هست مثلا در هر کشوری میتوانید کتاب به زبان فارسی منتشر کنید  پس  گرفتن شابک ربطی به زبان کتاب ندارد

 

برخی دوستان پرسیده  اند من در حال ويرايش‌ كتابي‌ هستم‌، آيا براي ويرايش‌ جديد، بايد شابك‌ جديدي‌ اختصاص دهم؟

باید بگم اگه تیراژ کتاب جزیی باشه مثلا شما کتاب رو غلط گیری کنید نیاز به شابک جدید نیست ولی تغييرات اساسي‌ در متن‌ باعث اختصاص شابك‌ جديدي‌ مي شود؛ همچنين‌ ويرايش‌ صفحه‌ عنوان‌ و پشت‌ صفحه‌ عنوان‌ (شناسنامه‌ كتاب‌) يك‌ ويرايش‌ همراه‌ با تجديد نظر اساسي‌ محسوب مي شود‌ و بايد شابك‌ جديدي‌ به‌ آن‌ اختصاص‌ يابد.  مثلا اگه شما در چاپ دوم بخواید عنوان کتاب رو عوض کنید یا تعداد صفحاتو کم و زیاد کنید شابک کتاب هم باید تغیر کنه

پاسخ به سوالات بعدی در پستهای بعدی

هر گونه سوال و مشاره در زمینه چاپ کتاب رو با ما در میان بگذارید

شماره تماس و تلگرام

09120617283

09183775334

09354752333

وش

زبان‌های لاتین ،هزینه چاپ کتاب زبان‌شناسی و زبان‌های رومی ،هزینه چاپ کتاب زبان‌شناسی و زبان‌های انگلیسی ،هزینه چاپ کتاب زبان‌شناسی و زبان‌های هلندی و آلمان غربی ،هزینه چاپ کتاب زبان‌شناسی و زبان‌های اسلاو، بالتیک، آلبانیایی ،هزینه چاپ کتاب زبان‌های اورال، باسک (فنلاندی، مجارستانی) ،هزینه چاپ کتاب ادبیات (کلیات) ،هزینه چاپ کتاب ادبیات فرانسه ،هزینه چاپ کتاب ادبیات انگلیس ،هزینه چاپ کتاب ادبیات آمریکا ،هزینه چاپ کتاب داستان و ادبیات نوجوانان ،هزینه چاپ کتاب علوم ،هزینه چاپ کتاب ریاضیات و علوم کامپیوتر ،هزینه چاپ کتاب نجوم ،هزینه چاپ کتاب فیزیک ،هزینه چاپ کتاب شیمی ،هزینه چاپ کتاب زمین‌شناسی ،هزینه چاپ کتاب تاریخ طبیعی ،هزینه چاپ کتاب گیاه‌شناسی ،هزینه چاپ کتاب  ،جانورشناسی ،هزینه چاپ کتاب کالبدشناسی انسانی ،هزینه چاپ کتاب فیزیولوژی ،هزینه چاپ کتاب میکروبیولوژی (زیست‌شناسی میکروبی) ،هزینه چاپ کتاب پزشکی ،هزینه چاپ کتاب جنبه‌های عمومی پزشکی ،هزینه چاپ کتاب پاتولوژی (آسیب‌شناسی) ،هزینه چاپ کتاب پزشکی داخلی ،هزینه چاپ کتاب جراحی ،هزینه چاپ کتاب چشم پزشکی ،هزینه چاپ کتاب زنان و مامایی ،هزینه چاپ کتاب کودکان، هزینه چاپ کتاب دندان پزشکی ،هزینه چاپ کتاب پوست‌شناسی ،هزینه چاپ کتاب درمان. داروشناسی ،هزینه چاپ کتاب داروسازی و داروهای گیاهی ،هزینه چاپ کتاب پرستاری ،هزینه چاپ کتاب پزشکی گیاهی ،هزینه چاپ کتاب هومیوپاتی ،هزینه چاپ کتاب دیگر نظام‌های پزشکی ،هزینه چاپ کتاب کشاورزی ،هزینه چاپ کتاب کشت گیاه ،هزینه چاپ کتاب جنگل‌داری ،هزینه چاپ کتاب پرورش حیوانات و دام ،هزینه چاپ کتاب شیلات، پرورش آبزیان ،هزینه چاپ کتاب شکار ،هزینه چاپ کتاب فناوری ،هزینه چاپ کتاب مهندسی (کلیات)، مهندسی عمران ،هزینه چاپ کتاب مهندسی هیدرولیک ،هزینه چاپ کتاب فناوری زیست‌محیطی، مهندسی بهداشت ،هزینه چاپ کتاب مهندسی راه ،هزینه چاپ کتاب مهندسی راه‌آهن ،هزینه چاپ کتاب پل‌سازی (مهندسی پل) ،هزینه چاپ کتاب ساختمان‌سازی ،هزینه چاپ کتاب مهندسی مکانیک و ماشین‌آلات ،هزینه چاپ کتاب مهندسی برق، الکترونیک، مهندسی هسته‌ای ،هزینه چاپ کتاب وسایل نقلیه موتوری، فضانوردی ،هزینه چاپ کتاب مهندسی معدن، متالورژی ،هزینه چاپ کتاب فناوری شیمیایی (مهندسی شیمی) ،هزینه چاپ کتاب عکاسی ،هزینه چاپ کتاب فراورده‌های صنعتی ،هزینه چاپ کتاب صنایع دستی ،هزینه چاپ کتاب اقتصاد خانواده ،هزینه چاپ کتاب علوم نظامی ،هزینه چاپ کتاب ارتش‌ها، سازماندهی، توزیع، موقعیت نظامی ،هزینه چاپ کتاب مدیریت نظامی ،هزینه چاپ کتاب تعمیر و نگهداری و ترابری ،هزینه چاپ کتاب پیاده‌نظام ،هزینه چاپ کتاب سواره نظام زره پوش‌ها ،هزینه چاپ کتاب توپخانه ،هزینه چاپ کتاب مهندسی نظامی ،هزینه چاپ کتاب سایر خدمات ،هزینه چاپ کتاب علوم دریایی ،هزینه چاپ کتاب نیروی دریایی، سازماندهی، توزیع، موقعیت دریایی ،هزینه چاپ کتاب مدیریت نیروی دریایی ،هزینه چاپ کتاب پشتیبانی نیروی دریایی ،هزینه چاپ کتاب نیروهای دریایی ،هزینه چاپ کتاب نیروهای دریایی ،هزینه چاپ کتاب توپخانه دریایی ،هزینه چاپ کتاب خدمات نیروی دریایی ،هزینه چاپ کتاب دریانوردی، کشتی‌های تجاری ،هزینه چاپ کتاب معماری دریایی، کشتی‌سازی، مهندسی دریایی ،هزینه چاپ کتاب کتابشناسی، کتابداری ،هزینه چاپ کتاب منابع اطلاعاتی (عمومی) ،هزینه چاپ کتاب اسلام و ایران ،هزینه چاپ کتاب اسلام ،هزینه چاپ کتاب کلیات ،هزینه چاپ کتاب تاریخ [دین] اسلام ،هزینه چاپ کتاب سرگذشت نامه‌ها ،هزینه چاپ کتاب قرآن و علوم قرآنی ،هزینه چاپ کتاب تفسیر قرآن ،هزینه چاپ کتاب حدیث ،هزینه چاپ کتاب فقه و اصول ،هزینه چاپ کتاب کلام و عقاید ،هزینه چاپ کتاب فرق اسلامی ،هزینه چاپ کتاب اخلاق اسلامی ،هزینه چاپ کتاب آداب و رسوم ،هزینه چاپ کتاب تصوف و عرفان ،هزینه چاپ کتاب فلسفه اسلامی ، هزینه چاپ کتاب کلیات فلسفه اسلامی ، هزینه چاپ کتاب تاریخ فلسفه اسلامی و فیلسوفان ،هزینه چاپ کتاب تاریخ ایران ، هزینه چاپ کتاب مجموعه‌ها (پی آیندها) ، هزینه چاپ کتاب تاریخ ایران پیش از اسلام ، هزینه چاپ کتاب تاریخ ایران پس از اسلام ، هزینه چاپ کتاب قیامها، حکومت پهلوی ، هزینه چاپ کتاب انقلاب اسلامی ، هزینه چاپ کتاب امام خمینی ، هزینه چاپ کتاب جنگ ایران و عراق ، هزینه چاپ کتاب تاریخ  ،یپلماسی ، هزینه چاپ کتاب سید علی خامنه ای (رهبر)  ،هزینه چاپ کتاب روسای جمهور ایران ، هزینه چاپ کتاب تاریخ شهرهای ایران، دریاها، جزایر، دریاچه‌ها، رودها، کویرها، کوه‌ها ،هزینه چاپ کتاب زبان و ادبیات ایرانی ،هزینه چاپ کتاب هنرها و صنایع ظریف ایران ،کتابخانه کنگره ،رده‌بندی دهدهی دیوئی ،مقایسه موضوعی رده‌بندی دیوئی و کتابخانه کنگره،چاپ کتاب در کرمان،چاپ کتاب در مشهد،چاپ کتاب در ساری،چاپ کتاب در مازندران،چاپ کتاب در گلستان،چاپ کتاب در گرگان،چاپ کتاب در تبریز،چاپ کتاب در زنجان،چاپ کتاب در قزوین،چاپ کتاب درلرستان،چاپ کتاب در کرمانشاه،چاپ کتاب در ایلام،چاپ کتاب در خوزستان،چاپ کتاب در اهواز،چاپ کتاب در بندر عباس،چاپ کتاب در بوشهر،چاپ کتاب در ساوه،چاپ کتاب در آستارا،چاپ کتاب در ایران،چاپ کتاب در  استان فارس،چاپ کتاب در  شیراز،برای چاپ کتاب چه باید کرد،چاپ کتاب صفحه آرایی،صفحه ارایی کتاب برای چاپ،کتاب از طراحی تا چاپ،تعرفه چاپ کتاب،جدیدترین کتابهای چاپ شده،چاپ کتاب در استان یزد،چگونگی چاپ کتاب،چاپخانه کتاب،چاپخانه چاپ کتاب،چگونه کتاب کودک چاپ کنم،چگونه کتاب کودک چاپ کنیم،چگونه کتابم را چاپ کنم،حق چاپ کتاب،حق التالیف چاپ کتاب،خدمات چاپ و نشر کتاب،خرید دستگاه چاپ کتاب،درامد چاپ کتاب،چاپ کتاب در استان هرمزگان،راه های چاپ کتاب،راهای چاپ کتاب،راهنای چاپ کتاب،بهترین روش چاپ کتاب،روال چاپ کتاب،چاپ کتاب رایگان،چاپ کتاب خود،خدمات چاپ کتاب،مراحا اخذ مجوز چاپ کتاب،چاپ رایگان کتاب شما،چاپ کم هزینه،چاپ کتاب سریع،چاپ کتاب با کیفیت بالا،شرایط چاپ کتاب،شرایط چاپ یک کتاب چیست،مراحل چاپ کتاب چگونه است،چاپ کتاب دررامسر،چاپ کتاب دررودسر،چاپ کتاب درچابکسر،کتاب طراحی تا چاپ،طریقه چاپ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *