شرایط چاپ کتاب

خیلی از نویسندگان وقتی تماس می گیرند اولین سوالشان این است که شرایط چاپ کتاب چیست؟

خب این سوال خیلی سوال کلی است و شرایط را میتوان از چند نظر بررسی کرد اما معمولا چند سوال که بین اکثر نویسنده ها مشتر هست رو اینجا بررسی می کنیم.

سوال اول اینه که ما سنمون کم هست یا مدرک تحصیلی نداریم و سوالاتی از این قبیل

برای نوشتن کتاب نیازی به مدرک تحصیلی نیست حتی بی سواد هم باشید میتونید کتابتونو چاپ کنید مثل خیلی از مادربزرگا که داستاناشونو برای نوه هاشون تعریف کردن و اونا چاپ کردن .

سن هم مهم نیست ما نویسنده 6 ساله هم داشتیم

سوال بعدی در چاپ کتاب بحث مالی کتاب هست . هزینه ی چاپ یک کتاب به تعداد نسخه هایی که نویسنده درخواست میده چاپ بشه ، تعداد صفحات کتاب، قطع کتاب ، رنگی یا سیاه سفید بودن، نوع کاغذ و جنس جلد و … بستگی داره 

شرایط چاپ کتاب

اگه هدف از چاپ کتاب رزومه باشه شما میتونید کتابتون رو 10 الی بیست جلد چاپ کتید و این کتاب از نظر اعتبار هیچ فرقی با اون کتابی که هزار نسخه چاپ شده نداره.

اما اگه هدفتون درامد هست حداقل باید 100 نسخه از کتاب چاپ کنید که هزینه هایی که برای چاپ کتاب صرف میکنید بهتون برگردونده بشه.

 

سوال بعدی اینه که نویسنده چکار باید انجام بده؟ 

در فرایند طول چاپ کتاب نیاز نیست نویسنده کاری انجام بده فقط نویسنده بر فرایند چاپ نظارت میکنه. یعنی کتاب وقتی صفحه ارایی شد برای نویسنده ارسال میشه و نویسنده نظرش رو میگه اگه ایرادی و اشکالی در صفحه ارایی بود به ناشر منتقل میکنه و ناشر برطرف میکنه و کتاب برای صدور مجوز و فیپا ارسال میشه 

بعد از صدور مجوز ارشاد و فیپا طراحی جلد کتاب انجام میشه که برای  باز نظر نویسنده پرسیده میشه و پس از طراحی جلد کتاب براای نویسنده ارسال میشه.

شرایط چاپ کتاب

سوال بعدی که مطرح میشه اینه کا ایا شما هر نوشته ای رو چاپ میکنید؟

در پاسخ این سوال باید بگیم خیر هر نوشته ای رو چاپ نمیکنیم نوشته ها اگه شعر باشن از نظر وزن و محتوا بررسی میشن در صورتی که مشکلی نداشته باشه اقدام به چاپ می کنیم . اگر کتاب علمی باشه از نظر رفرنس دهی و شیوه نگارش و صحت مطالب بررسی میشه اگر مشکلی نداشت اقدام به چاپ خواهد شد.

و سوالات دیگری که برای پاسخ به بقیه سوالات توصیه میکنم وارد لینک زیر شوید

برای چاپ کتاب اینجا کلیک کنید 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *