فررانه شریفی خواه؛ آموزگار و نویسنده کتاب کودک

فررانه شریفی خواه؛ آموزگار و نویسنده کتاب کودک
.
.
.
فرزانه شریفی خواه متولد ۱۳۸۲/۱۲/۲ در شهر کاشان، متولد شد.
او به سبب اینکه دانش آموزی ممتاز بود، از سمت خانواده و مدرسه بسیار تلاش می کردند که او را به سمت رشته ی تجربی سوق دهند. اما او تنها یک هدف داشت آن هم علاقه ی زیادش به درس عربی بود، وی به دروس تجربی هم علاقه مند بود اما خواهر وی او را به شدت تشویق می کرد که به رشته ی انسانی برود. خودش نیز تصمیم گرفت به جای اینکه در رشته ای برود که فقط استعداد در آن موج می زند در رشته ای تحصیل کند که علاقه اش بیشتر است.
او، به رشته ی انسانی رفت و تلاش های خود را بیش از پیش ادامه داد، او روز ها و ساعت ها با کتاب های درسی و کنکوری خود مشغول بود تا به هدفش برسد؛ در تمام ساعاتی که درس میخواند تصویر دانشگاه مدنظرش جلوی چشمان او بود. آن عکس ها او را برای ادامه راه مصمم تر می کرد.
روز ها و ساعت ها گذشت و روز کنکور فرا رسید، وی با آرامش و توکل بر خدا کنکورش را نیز به اتمام رساند به گفته ی خود: آرامش روزی که کنکور داشت را هیچ گاه فراموش نمی کنم، آن روز بدون استرس وارد جلسه ی کنکور شدم و فقط دیگر امیدم به خدا بود.
بعد از آمدن نتایج مشخص شد که او در رشته ی آموزش ابتدایی پذیرفته شده است، او می گفت: اول کمی در ذوقم خورد که آموزش عربی قبول نشدم اما بعد گفتم شاید رسالت من این است و خدا خواسته که در این رشته ادامه بدهم، علاقه ی زیادی به کودکان دارم و خوشحالم که الان در این رشته تحصیل میکنم.
وی در دانشگاه فرهنگیان کاشان تحصیل می کند.
در کلاس درس ادبیات کودک، نیاز بود که قصه ای را برای کلاس اجرا کند.
وی تصمیم گرفت به جای اینکه قصه اش را از کتابی دیگر برداد و آن را اجرا کند، خودش قصه اش را بنویسد.
از همان ابتدا علاقه داشت برای دانش آموزان کلاسش قصه ای اجرا کند که آن قصه از خود معلمشان باشد نه کپی شده از جایی دیگر، اینگونه تاثیر گذاری اش برای دانش آموزانش بسیار بالا است.
اولین قصه اش با نام ببر مغرور که داستانی بسیار آموزنده برای گروه سنی “ب” است را به چاپ رسانید.
به گفته خودش در کودکی علاقه ی زیادی به کتاب داشته است و کتاب های قصه ی زیادی را می خوانده است او می گوید اگر می خواهیم فرزندمان در دروس فارسی و… تقویت شود، او باید زیاد کتاب قصه بخواند تا علاوه بر آموزنده بودن، خواندن و نوشتن وی تقویت یابد.
او در تلاش است قصه های آموزنده ی دیگری را برای دانش آموزان وطنش بنویسد و به چاپ برساند.

فررانه شریفی خواه؛ آموزگار و نویسنده کتاب کودک

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *