نسا اردانی: نویسنده و شاعر

نسا اردانی: نویسنده و شاعر

نساء اردانی با نام مستعار (نسرین) در تاریخ ۶۴/۰۳/۲۹ در تهران متولد شد و فرزند آخر یک خانواده پنج نفره است .
از کودکی خانواده اش او را نسرین صدا می کردند و آنطور که می گوید علاقه بیشتری به این نام دارد .
او بعد از گذراندن دوران متوسطه دیپلم معماری گرفت و در دانشگاه دولتی قزوین در رشته معماری قبول شد ولی چون خانواده اش علاقه ای به تحصیل در جایی جز تهران نداشتند تصمیم گرفت دوباره امتحان بدهد و بعد از گذراندن پیش دانشگاهی در کنکور سراسری حسابداری اصفهان و کنکور آزاد مدیریت صنعتی تهران قبول شد ولی باز هم به خواسته خانواده اش که مخالف تحصیل در شهرستان بودند در دانشگاه آزاد تهران مدرک کارشناسی گرفت و بعد از آن در مقطع کارشناسی ارشد رشته ام بی ای مشغول به تحصیل بود اما بعد از ترم یک از دانشگاه انصراف داد .

او از کودکی علاقه زیادی به کتاب خواندن و نوشتن داشت طوری که از کودکی دست به قلم بود و می نوشت .
در سن چهارده پانزده سالگی تمام وقتش را به خواندن کتاب می گذراند . در دوران راهنمایی و دبیرستان همیشه کنار کتاب و دفترهایش فی البداهه می نوشت تا اینکه زمان کنکور و در کتابخانه ای به اسم (کانون فرهنگی جوانان) هم زمان که داشت برای کنکور خودش را آماده میکرد عضو نشریه کتابخانه شد و در نشریه شروع به نوشتن کرد ، داستان های کوتاه و شعرهایی را در نشریه به چاپ رساند و در همان ایام شروع به نوشتن رمانی کرد که هیچوقت مجوز چاپ نگرفت .
او در دوران دانشگاه همانطور که خودش می گوید آخر بعضی کلاس ها دفتر شعرش را در می آورد و از شعرهایش برای بعضی اساتید می خواند و آن ها استقبال می‌کردند .
نسرین از زمان های خیلی دور در فضای مجازی می نوشت و وبلاگ مخصوص خودش را داشت ، وبلاگ نویسی یکی دیگر از علایق او است .
او در فیسبوک و بقیه فضاهای مجازی در پیج خودش می نویسد و عضو انجمن شاعران جوان نیز است .
این نویسنده جوان اخیرا با نشر گنجور همکاری داشته و تصمیم به چاپ کتاب ها و دلنوشته هایش دارد .
او گاهی در کلاب هوس در شب شعرها حاضر می شود و از شعرها و دلنوشته هایش در جمع هنرمندان استفاده می کند و ساعاتی را فارغ از هم و غم دنیا به شعر می گذراند .
همچنین علایق زیادی به هنر در شاخه های دیگر از جمله نقاشی و طراحی گرافیک و طراحی لباس دارد .
او در نوجوانی آموزش نقاشی به سبک رنگ روغن را شروع کرد و تابلوهای زیادی کشید و آنطور که خودش می گوید نقاشی یکی از کارهای مورد علاقه اش در نوجوانی بوده است .
همینطور او علاقه زیادی به ساز دارد مخصوصا صدای تار را بسیار دوست دارد و هدفش در آینده ای نه چندان دور فراگیری این ساز است .
او عاشق سفر کردن است و زمان زیادی را در سفر می گذارند .
علاقه زیادی به فیزیک کوانتوم و فلسفه دارد .
دلنوشته های این نویسنده و شاعر جوان از عمق وجودش به روی کاغذ می آید و طبق گفته خودش وقتی شروع به نوشتن می کند زمان برای او متوقف می شود .
نویسنده های مورد علاقه او صادق هدایت ،کافکا ، فردریچ نیچه و محمود دولت آبادی هستند و شاعرانی چون حضرت خیام ، مولانا ، شمس تبریزی ، شهریار را بسیار دوست دارد .
او عاشق جمع آوری کتاب است و کلکسیونی از کتاب های جدید و قدیمی و نفیس در کتابخانه خود دارد .
آخرین اثر هنری او در زمینه شعر بوده است که بهار سال ۱۴۰۱ در کتاب مشترک «ماهی در تنگ» به کوشش حسین وش در انتشارات گنجور به چاپ رسید .
همچنین او در صدد چاپ کتاب شعر و داستان های خود به صورت مستقل است که به زودی انجام خواهد داد .

و در پایان شرح حال این نویسنده جوان از زبان خودش :
من دختری قوی که با بد و خوب روزگار در گذر ایام ، کودکی ام را به نیکی گذرانده ام و صدای قهقهه هایم تا نوجوانی هرگز خاموش نبود و بسیار زندگانی کرده ام و اما ناگهان از بد روزگار نوجوانی مرا به یکباره از ۱۸ سالگی به چهل سالگی برد تا سهم من از بهترین روزهای جوانی ام غم از دست دادن عزیزان باشد و بس ، من دختر زخم خورده دوران ام که ناگهان در یک شب داغ تابستان در مردادی ترین مرداد زندگی ام در اوج لذت های جوانی وقتی که با جسم بی جان پدر برای همیشه وداع کردم به یکباره به میانسالی رسیدم و روح و ذهن خسته ام جوانی نکرد و زندگی ام در انزوا و سکوت کنج اتاقم سال ها با غم دوران گذشت و بعد از گذشت سال ها فهمیدم دنیا با همه در جنگ است نه تنها من و اکنون که در مرز ۳۷ سالگی هستم می فهمم زندگی چه خوب و چه بد در گذر است شاید ده سال از بهترین سال های عمر من در غم از دست دادن ها گذشت اما اکنون بسیار پخته تر از هر سنی زندگی را به فال نیک گرفته ام .
شاید راوی خوبی از زندگی ام نبوده باشم و اینکه بیست ساله ام یا چهل ساله برای کسی مهم نباشد ولی هر کس نتواند سختی روزگار را چون من تاب بیاورد و کتاب زندگی ام سرشار از تلخی و شیرینی دوران است باشد که آینده ای مملو از شادی مرا حیرت زده کند . (نساء اردانی)

نسا اردانی: نویسنده و شاعر نسا اردانی: نویسنده و شاعر

دوس داری کتاب چاپ کنی و نویسنده بشی اینجا کلیک کن

برای عضویت در پیچ اینستا گرام نشر گنجور  کلیک کن

29 دیدگاه

 • نسای عزیز شعر های شما واقعا از عمق وجودتون بیرون امده است و از نظر من شعر هایت با درک و مفهموم فراوانی همراه است. با وجود این میزان سختی در زندگی از نظر من شما میتونید بهترین الگو برای ادم های این زمانه باشید. شما به مردم نشان دادید که با وجود تمام سختی ها باز هم میتوان زندگی را شکست داد و از هر مشکلی جان سالم بدر برد. مهم این است که خودمان بخواهیم که پیروز بشویم. اگر بخواهیم قطعا میتوانیم به اهداف دور و نزدیکمان دست پیدا بکنیم.

  • سپاس علی عزیزم ، هنرمند دوست داشتنی ، امیدوارم به همه آرزوهات برسی و من به وجودت افتخار میکنم 😘

 • درود
  خداقوت
  خانم اردانی ‌‌شعرهاتون زیبا وساده و مهم تر از همه از دل میاد و پر از احساس امیدوارم همیشه پیروز و موفق باشید
  ♻️🧘

  زندگی،
  زنجیره ای از آغازهاست
  تا به رویاهایمان رنگ واقعیت ببخشیم..
  امیدوارم تمامی آغازهای تو،
  از نیزه های آفتاب پر فروغ گردند
  و تمامی رویاهای تو،
  گرمی پیروزی را نوید دهند

  • سپاس از شما دوست عزیز بابت محبتتون و شعر زیبایی که نوشتید .
   امید که رویاهایمان روزی به واقعیت بپیوندند
   و نور امید در تاریکی این روزها ما را به زندگی سرشار از شادی پیوند دهد 🙏🏻🙏🏻 نسا اردانی

 • سلام خانوم معلم ، من رو یادتون میاد؟ ملیس هستم تو پیش دبستانی چقدر دوست داشتم شما رو من الان ۱۱ سالمه و خیلی دوس دارم کتاب شما را بخرم . در اینستاگرام شما را میبینم دوستتان دارم .

 • آفرین به شما یک سوال دارم من برای ابتدای نویسندگی از کجا باید شروع کنم ؟ من ۱۴ سالمه و خیلی دلم میخواهد داستان بنویسم .

  • سپاس از شما ، شما سعی کنید اول اینکه کتاب زیاد بخونید و بعد هر چیزی که از دلتون میاد بنویسید و البته با علمش برید جلو قطعا بهتره ولی اگر دوست دارید خودتون از صفر شروع کنید با کتاب خواندن میتونید تو نوشتن مهارت کسب کنید . من همسن شما بودم خیلی کتاب میخوندم .

 • نسرین عزیزم خوشحالم که شاهد موفقیتت هستم .
  امیدوارم به زودی رمانی که نوشته بودی و مجوز نگرفته بود چاپ کنی و باعث افتخار منه که بتونم کتاب هاتو تو کتابخانه شخصیم داشته باشم . دوستت دارم دوست قدیمی و با معرفتم.

  • سپاس نینا جان فکر کنم از دوستان دوران دبیرستان باشی اگه اشتباه نکنم ، مرسی از نظر مثبتی که دادی 🙏🏻🌹

 • چه قلم زیبایی دارید ، شرح حال شما از زبان خودتان ایده جالبی بود که واقعا به دل من نشست مثل زندگینامه بزرگانی چون هدایت که اسطوره شما هم هست و قطعا خواندن نوشته های ایشون تاثیری در قلب زیبای شما داشته . امیدوارم هر چه زودتر نوشته های شما به چاپ برسد موفق باشید

  • سپاس از شما جناب محمد ، هیچکس هیچوقت مثل صادق خان هدایت نمیتواند بنویسد ولی قطعا نوشته های ایشان در روان عاشقانش تاثیر زیادی خواهد داشت .

 • به نظر بنده خانم اردانی با حس زیباشون بهترین نویسنده و شاعر هستند ،،شعراشون رو که بخونید متوجه میشین ،،

  • سپاسگزارم از لطف شما دوست عزیز ، با وجود همراهانی مثل شما حتما وقت بیشتری برای نوشتن خواهم گذاشت

 • فقط می تونم بگم‌که این سختی هاست که از ما یک انسان قوی می سازد و در یک جمله می تونم بگویم که نسا یکی از دخترهایی هست که واقعا ما در فامیل بهش افتخار می کنیم٫مرسی که هستی در کنار ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *