نوشین جم‌نژاد: نویسنده ، شاعر، مقاله‌نویس

نوشین جم‌نژاد: نویسنده ، شاعر، مقاله‌نویس

 

نوشین جم‌نژاد متولد تهران و در حال حاضر ساکن دالاس در آمریکا می‌باشند.  ایشان در رشته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی در مقطع کارشناسی و مدیریت بانکداری در مقطع کارشناسی ارشد را از ایران فارغ‌التحسیل شده‌اند. همچنین   روانشناسی کودک در مقطع لیسانس را از آمریکا به اتمام رسانده‌اند. از دوران ابتدایی به شعر و داستان علاقه‌ زیادی داشته و در نوشتن انشاهای توصیفی در همان دوران از مهارت زیادی برخوردار بوده‌اند. در دوران دبیرستان و دانشگاه برای مدتی به نوشتن شعرهای کوتاه و متن‌های ادبی مشغول بوده‌اند ولی بعد از وقفه‌ای طولانی بعلت مهاجرت و مشکلات دیگر از فضای ادبی فاصله گرفتند ولی همیشه تنها دغدغه‌ًشان ادبیات و نوشتن بوده است که در دوران کرونا تصمیم گرفتند به صورت جدی این علاقه‌ی دیرینه‌‌شان را جامه‌ی عمل بپوشانند. لذا برای دستیابی به این خواسته و کسب دانش و تجربه وارد فضای ادبی شدند. هدفشان از نوشتن این بوده که حقایق جهان هستی را ابتدا از خودشان شروع کنند و سپس به دیگر همسفرانش بشناسانند. به همین روی قلم به‌دست گرفتند و خودشان را با کلمات و واژه‌ها به چالش‌کشاندند. ایشان بر این باور بودند که اینگونه حس و حال زندگی برایشان ملموس خواهد شد و از این طریق به جهان‌بینی که می‌خواهند، می‌توانند نزدیک‌تر شوند.

خانم جم‌نژاد در مدت دو سال  یعنی از سال ۱۴۰۰، سه کتاب در زمینه داستان‌های کوتاه و یک مجموعه شعر به چاپ رسانده‌اند.

آن سوی اقیانوس از انتشارات ترنجستان در سال ۱۴۰۰، برایم از بادبادک‌ها بگو از انتشارات چوک در سال ۱۴۰۱ و زمزمه‌های پنهان از انتشارات شاولد در سال ۱۴۰۱ در زمینه داستان می‌باشند که دو کتاب اول مختص به خودشان و سومین کتاب به صورت مشترک به چاپ رسیده است. هم‌چنین مجموعه شعری بنام «آخرین لک‌لک کنار تالاب»  از انتشارات گنجور توسط آقای حسین وش برایشان به چاپ رسیده است در حال حاضر کتاب دیگری در زمینه‌ی داستان به صورت  مستقل  در دست اقدام دارند. و دو شعر ایشان توسط انتشارات گنجورانتخاب و قرار است به چاپ برسد.   

 کتاب «برایم از بادبادک‌ها بگو» به زبان انگلیسی ترجمه شده و چاپ و پخش آن هم در دست اقدام می‌باشد.

داستان‌ها و یادداشت‌هایی بر داستان و مقاله‌ها و تحقیقات ایشان در زمینه ادبیات در فصلنامه‌ها و نشریات متعددی در ایران و آمریکا به چاپ رسیده است از جمله:

ماهنامه پرستو و شهروند در دالاس- آمریکا

ماهنامه چوک در تهران

ماهنامه ادبی، فرهنگی، هنری کاکتوس در خوزستان و فارس

فصلنامه بارثاوا در تهران

فصلنامه بادبان در خرم‌آباد

فصلنامه مجمر درارومیه و خوی

ارائه داستان و مقاله و معرفی نویسندگان معروف، مکتب‌های ادبی، و ادبیات داستانی  در نشریه خاتون شرق

کتابی مشترک مربوط به انتشارات ماهواره،  

ارائه داستان در فراخوان سیاه‌مشق

ارائه داستان در فراخوان نویسندگار

ارائه داستان و یادداشت بر داستان  در نشریه توتم

ارائه داستان و یادداشتی بر داستان  در خانه‌ی جهانی‌ماه‌گرفتگان در سوئد

فعالیت ادبی در کلاب‌هاوس و لایوهای‌متعدد در نویسنده خلاق، شوق نوشتن و کاکتوس خیال را بصورت مستمر فعالیت داشته و بدین وسیله دور از وطن با قلم و ذهن‌شان خود را با ادبیات عجین شده‌ و ارتباط خود را با فرهنگ پارسی حفظ کرده‌اند.

در ایران رئیس اعتبارات ارزی در قسمت امور بین‌الملل در بانک ملت بوده‌اند و در آمریکا معلم فارسی- انگلیسی به کودکان.

همچنین ایشان در حال حاضر عضو هیئت تحریره موسسه و انتشارات وزین چوک و نشریه پرستو می‌باشند .

نوشین جم‌نژاد: نویسنده ، شاعر، مقاله‌نویس

 

چنانچه قصد چاپ کتابتان را دارید اینجا کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *