چاپ کتاب بدون هزینه

چاپ کتاب بدون هزینه

 ابتدا سوالاتی که ممکن است  یک نویسنده تازه کار با آن روبرو شود را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • ایا بدون دادن پول هم می توانم کتابم را چاپ کنم؟
  • حق التالیف کتاب چقدر است؟
  • ایا چاپ کتاب بدون اینکه پولی بدهم امکان پذیر است؟
  • برای چاپ کتاب چه مقدار باید هزینه کنم؟
  • ایا اسپانسر برای چاپ کتاب پیدا می شود؟
  • چگونه اسپانسر برای چاپ کتابم پیدا کنم؟
  • چه درصد ی از چاپ کتاب به نویسنده می دهند؟

اینها سوالاتی هست که یک نویسنده قبل از اینکه وارد بازار چاپ و نشر شود ممکن است در ذهنش خطور کرده باشد. نشر گنجور عاوه برنشر کتاب در مقوله تبدیل پایان نامه به کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب برای فرهیختگان ارائه خدمات دارد.

باید بگویم متاسفانه الان احتمال اینکه یک ناشر روی کتابی انهم کتاب یک نویسنده جوان و تازه کار سرمایه گذاری کند غیر ممکن نیست اما تقریبا شاید نزدیک به یک درصد باشد . و البته ناشران با توجه به گرانی کاغذ و هزینه های چاپ و … نمیتوانند در این مورد ریسک کنند.  و ترجیح می دهند کتابهایی که قبلا جواب داده را چاپ کنند. خیلی از نویسندگان تماس می گیرند که ما بیش از یکسال است دنبال اسپانسر و چاپ کتاب بدون سرمایه گاری مولف  هستیم اما موفق به این کار نشده ایم .  پیشنهاد من برای این دوستان این است ابتدا کتاب خود را در 10 نسخه چاپ کنند  و بعدا با نسخه چاپ شده دنبال اسپانسر باشند. چون حداقل خیالشان از بابت سرقت نشدن محتوای کتاب راحت خواهد شد.

برخی ناشران هم با این تبلیغات اقدام به سود جویی از نویسندگان می کنند .

 

به عنوان مثال:

مورد اول: به نویسنده می گویند ما کتاب شما را رایگان چاپ و معرفی خواهیم کرد. شما فقط هزینه ی صفحه ارایی و طراحی جلد کتاب را پرداخت کنید . غافل از اینکه هزینه همین دو مورد، از چاپ کتاب در تعداد ده نسخه هم بیشتر می شود . ناشر کی بیشتر از هزینه هایی که برای انتشار این کتاب کرده است را از نویسنده دریافت می کند. و کتاب را در تعداد سه جلد چاپ کرده و اعلام وصول می نماید.  و نهایتا در سایت خود انتشارات کتاب را معرفی می کند که اگر کسی خواست سفارش بدهد. البته بعید می دانم کسی از این طریق کتاب خریداری کند.  نویسنده هم در خیال خود فکر می کنید  کتابش در تیراژ بالا چاپ شده و در  قفسه کتابفروشی ها موجود می باشد.و در نهایت هم پاسخی که از ناشر می شنود این است.متاسفانه کتاب شما با استقبال مواجه نشد.

مورد دوم: ناشران به نویسندگان میگویند ما نصف هزینه ی  چاپ کتاب شما را می دهیم و نصفش را خودتان باید تقبل کنید. این درحالیست که همان نصف هزینه که از سوی ناشر اعلام می شود از  هزینه ی کل چاپ کتاب هم بیشتر است . در واقع خود نویسنده تمام هزینه های لازم برای چاپ کتاب را پرداخت کرده است.

موردسوم:  یا اینکه با نویسنده قرارداد می بندند ما کتاب شما را رایگان چاپ می کنیم ولی شما موظف هستید 20 نسخه از کتاب را از ما خریداری کنید . بالفرض اگر هزینه ی چاپ کتاب در تیراژ 20 نسخه  یک میلیون تومان باشد، نویسنده مجبور است 20 جلد کتاب را با قیمت روی جلد که 100 هزار تومان نوشته شده خریداری کند. در واقع هزینه ی چاپ کتاب دو برابر برایش آّب خواهد خورد.

و خیلی ترفندهای دیگر که در اینجا مجال گفتنش نیست

پیشنهاد انتشارات گنجور :

اما پیشنهاد ما به شما در این زمینه چیست؟

بهترین پیشنهاد این است که شما اول کتابتان را در تیراژ 10 نسخه با هزینه ی کم به چاپ رسانید.

در مرحله دوم با همین ده نسخه به دنبال اسپانسر باشید

اگر اسپانسر برای کتابتان پیدا کردید اقدام به چاپ در تیراژ بالاتر بکنید  ( به هر تعداد که اسپانسر خریداری کرد)

اگر ناشر دیگری حاضر به سرمایه گذازی روی کتاب شما شد به ناشر اول بگوید  که چاپ دوم کتاب را به ناشر جدید که حاضر به سرمایه گذاری شده انتقال دهد

با این روش هم محتوای شما حفظ خواهد شد هم خیالتان از بابت سرقت علمی و ادبی راحت خواهد شد ون کتاب شما مجوز گرفته و ثبت شده

 

راه های ارتباطی با نشر گنجور

تلفن تماس دفتر:02166491056

شماره تماس جهت مشاوره رایگان در زمینه چاپ کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، صفحه ارایی، طراحی جلد، ویراستاری، تایپ و ترجمه، تصویرگری و …

09120617283
09183775334
09901910208
09354752333

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *